Haberler / Tüm Haberler

  • TTMD, “Hijyenik Alanlarda Partikül Filtrasyonu” Semineri / 27 Ara 2016, Salı

    Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Kocaeli Temsilciliği tarafından düzenlenen “Hijyenik Alanlarda Partikül Filtrasyonu” Semineri 9 Aralık 2016 Cuma günü Makine Mühendisleri Odası’nda gerçekletirildi. Sunumları sırasıyla ULPATEK Filtre Satış Koordinatörü Ganim Dokuyucu ve ULPADUST Firması Satış Koordinatörü Tuna Yeşilırmak gerçekleştirdi.

     Sunumun İlk bölümünde Ganim Dokuyucu, atmosderdeki partikül boyutları ve dağılımları, paritkül filtrasyonundaki temel özellikler, filtrasyon mekanizmaları, EN 779 Standardından ISO 16890 Standardına geçiş, EN 1822 standardı ve Test Sistemleri ve temiz oda uygulamalarında kullanılan filtre sistemlerini anlattı. Hastane, ilaç üretim tesisi, gıda ve içecek gibi hijyenik alanlardaki uygulamaların yanı sıra havalimanı, avm ve diğer konfor alanlarındaki uygulamalarda örnekler veren Dokuyucu, iç hava kalitesi ve enerji konusunun önemine değindi. 

    Seminerin diğer sunumunu gerçekleştiren Tuna Yeşilırmak, hijyenik uygulamalarda başta olmak üzere endüstriyel tesislerde toz toplama sistemleri ve uygulamaları konusunda dinleyicilere bilgiler aktardı. 


Hava Filtreleri

Hepa Filtre, Karbon Filtre, Temiz oda,

Torba Filtre, Kaset Filtre, Panel Filtre, Kompakt Filtre