Haberler

 • TTMD, “Hijyenik Alanlarda Partikül Filtrasyonu” Semineri / 27 Ara 2016, Salı

  Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Kocaeli Temsilciliği tarafından düzenlenen “Hijyenik Alanlarda Partikül Filtrasyonu” Semineri 9 Aralık 2016 Cuma günü Makine Mühendisleri Odası’nda gerçekletirildi. Sunumları sırasıyla ULPATEK Filtre Satış Koordinatörü Ganim Dokuyucu ve ULPADUST Firması Satış Koordinatörü Tuna Yeşilırmak gerçekleştirdi.

   Sunumun İlk bölümünde Ganim Dokuyucu, atmosderdeki partikül boyutları ve dağılımları, paritkül filtrasyonundaki temel özellikler, filtrasyon mekanizmaları, EN 779 Standardından ISO 16890 Standardına geçiş, EN 1822 standardı ve Test Sistemleri ve temiz oda uygulamalarında kullanılan filtre sistemlerini anlattı. Hastane, ilaç üretim tesisi, gıda ve içecek gibi hijyenik alanlardaki uygulamaların yanı sıra havalimanı, avm ve diğer konfor alanlarındaki uygulamalarda örnekler veren Dokuyucu, iç hava kalitesi ve enerji konusunun önemine değindi. 

  Seminerin diğer sunumunu gerçekleştiren Tuna Yeşilırmak, hijyenik uygulamalarda başta olmak üzere endüstriyel tesislerde toz toplama sistemleri ve uygulamaları konusunda dinleyicilere bilgiler aktardı. 

 • / 31 Eki 2016, Pazartesi

  ARTA SANAT GATA'nın İran Pazarı'ndaki ULPATEK filtrelerinin özel temsilcisi olduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

  http://gatagroup.co/

   

   

   

 • ULPATEK, İhracattaki başarısını artırmak için MCE 2016 Fuarına katıldı! / 30 May 2016, Pazartesi

                  Ülkemizden birçok katılımcı firmanın yer aldığı Mostra Convegno Expocomfort 2016’da yerini alan ULPATEK, hali hazırdaki yabancı partnerlerinin yanı sıra birçok yeni firma ile sıcak diyaloglar kurarak ürün kalitesini ve geleceğe dair hedeflerini anlattı.
                                 Her fuarda olduğu gibi bu fuarda da HEPA Filtre ürün ailesi, Fan Filtre ünitesi ve Filtre Kasaları en çok ilgiyi çeken ULPATEK ürünleri oldu. Ayrıca ilk defa bir yurtdışı fuarında sergilediği “Güvenli Filtre Değişim Kabini” (Safe Change Housing, BIBO) ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

                  Misafirlerine doğru filtrasyonun önemini bu fuar aracılığı ile bir kez daha anlatarak, çevreyi, prosesi ve insan sağlığını korumak için yapılabilecek doğru mühendislik uygulamalarından bahsetti. Daha iyi bir gelecek için kaliteli filtrasyonun olmazsa olmaz olduğunu “Advanced Filtration For a Better Future” sloganı ile vurguladı. Filtrasyon konusunda doğru mühendislik çözümleri ile binaların enerji performanslarını iyileştirmenin toplam maliyet üzerindeki etkisi fuar süresince ençok üzerinde durulan konuların başında oldu.

  Ayrıca çalıştığı firmalardan ürün kalitesi ve performansları ile ilgili aldığı olumlu geri dönüşler ile marka değerini daha iyi bir noktaya taşıdığının bilincinde olan firma, Avrupa pazarında ürün kalitesi ve mühendislik uygulamaları ile ön plana çıkıyor.

  Birçok ziyaretçisi ile SODEX 2016 fuarında görüşmek üzere sözleşen firma katıldığı MCE 2016 Fuarını başarı ile tamamladı.

  Fuardan Fotoğraflar; http://www.ulpatek.com/ImageGallery/15/resim-galerisi

 • ULPATEK Filtre 2015 yılı Hedeflerini yakaladı / 30 May 2016, Pazartesi

  Filtre sektörünün öncü kuruluşu ULPATEK Filtre, yıllık olağan Yönetim Kurulu Toplantısında 2015 yılı faaliyetlerini değerlendirdi. Hedeflenen büyüme oranlarını ve AR-GE çalışmalarını başarıyla yerine getiren firma yıl içerisinde başlattığı kampanyalar ile sektörde adından sıkça söz ettirdi. Firmanın 2015 yılında öne çıkan çalışmaları şöyleydi;

  “Ulpatek Ekibi Doğru Filtrasyonu Anlatıyor”

  Kuruluş misyonunda da yer aldığı üzere ULPATEK, Türkiye’nin çeşitli lokasyonlarında yer alan OEM olarak nitelendirilen üreticilere “Ulpatek, Doğru Filtrasyonu Anlatıyor” sloganı ile eğitim ziyaretlerine başladı. Firma; filtrasyon hakkında bilinmesi gerekenleri, enerji verimliliği yüksek çevre dostu ürünleri ve kimyasal filtreler konularını anlatarak ziyaretlerini gerçekleştirdi.

  “AR-GE çalışmaları dikkat çekti”

  Ulpatek, AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği yeni modeli; jel dolgu contalı, değiştirilebilir filtreli, davlumbazlı terminal modeliyle yeniliklerin öncüsü olmaya devam ettiğini bir kez daha gösterdi. Ulpatek üretimini yaptığı ürünlerden olan güvenli filtre değişim kabini, pozitif ve negatif basınçlı olarak çalışan laminer flow ünitesi ile hava filtrelerinden sonra bu ürünlerin de yurtdışı firmalarından temin edilmesine gerek kalmadığının son kullanıcılardan aldığı olumlu geri dönüşler ile bir defa daha kanıtlamış oldu. 2015 yılı içerisinde de bu yüksek teknolojili ürünleri ihraç etti.

  “Geleneği bozmadı, prestijli fuarlarda yerini aldı”

  Katıldığı ISH Frankfurt ve MCE Milano Fuarlarında mevcut yabancı bayilerinin yanı sıra birçok yeni firma ile güçlü diyaloglar kurarak iş birlikteliklerinin temellerini sağlamlaştırdı, başarıların sürdürülebilir olması için yapılacaklardan bahsetti. Ayrıca çalıştığı firmalardan ürün kalitesi ve performansları ile ilgili aldığı olumlu geri dönüşler ile marka değerini daha iyi bir noktaya taşıdığının bilincinde olan firma, Avrupa pazarında ürün kalitesi ve mühendislik uygulamaları ile ön plana çıkıyor. 

   “2016 yılı hedefleri paylaşıldı”

  Firma, yıllık olağan Yönetim Kurulu Toplantısında 2016 yılı için çalışmalarını yaptığı hedeflerini paylaştı. 2015 yılında kalitesinden ödün vermeyerek elde ettiği ihracat başarısını, 2016 yılında daha da arttırma hedefini gerçekleştirmek için atacağı adımları belirledi. 

 • ULPATEK, ISK-SODEX 2016 Fuarını başarıyla tamamladı. / 27 May 2016, Cuma

  ULPATEK Filtre, 04-07 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen ISK-SODEX Fuarını başarıyla tamamladı. Fuarda yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan firma, ziyaretçilerine gelecek dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  Fuardan Fotoğraflar; http://www.ulpatek.com/ImageGallery/14/resim-galerisi

 • Ulpatek, Cleanroom Fuarı’nda yeni filtrelerini tanıttı! / 10 Eyl 2015, Perşembe

  Ulpatek Filtre, kurulduğu günden bu yana ilaç, sağlık ve gıda sektöründe yer alan firmalara temiz hava ve filtrasyon konularındaki bilgi ve deneyimlerini aktararak mühendislik çözümleri sunmaya devam ediyor.

  Alanında özveri ile çalışan 90 kişilik ekibi ile iklimlendirme sistemlerinde kullanılan uluslararası standartlara uygun EN779, EN822 kaba, orta, hassas, EPA, HEPA, ve ULPA filtrelerin üretimini alanındaki en gelişmiş makineler ile Esenyurt’ta yer alan tesisinde üretiyor.

  Ulpatek, Cleanroom'da yerini aldı.

  Cleanroom Fuarı’nda yerini alan Ulpatek, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerini yeni geliştirdiği ürünlerin avantajları konusunda bilgilendirme fırsatı buldu. Aldığı olumlu geri dönüşler ile bu yeniliklerin kısa zamanda projelerde yerini alacağını da gördü.

  Firma, özellikle Temizodalarda tercih edilen jel dolgu contalı Hepa ve Ulpa filtrelerinin projelerde uygulanabilirliğini arttırdı. Son kullanıcının ihtiyacına göre teknik alandan veya mahalden değiştirilebilir filtre modellerini yeni tasarım ile birlikte geliştiren Ulpatek, standart ürünler için ihtiyaç duyulan bakım sürelerinin kısalmasını sağladı.

  Ulpatek, Cleanroom'da yerini aldı.

  Özellikle değiştirilebilir filtreli davlumbaz filtre ünitesi büyük ilgi çekiyor. Ulpatek üretimini yaptığı ürünlerden olan güvenli filtre değişim kabini, pozitif ve negatif basınçlı olarak çalışan laminer flow ünitesi ile hava filtrelerinden sonra bu ürünlerin de yurtdışı firmalarından temin edilmesine gerek kalmadığının son kullanıcılardan aldığı olumlu geri dönüşler ile bir defa daha kanıtlamış oldu.

  Haberin devamı...

 • İzlanda, Ulpatek Filtre’nin ihracat gerçekleştirdiği 50. ülke oldu / 10 Eyl 2015, Perşembe

  Prof. Dr. Taner Özkaynak liderliğinde üretime başlayan Ulpatek Filtre geçtiğimiz hafta İzlanda’ya gerçekleştirdiği ihracatı ile 50 ülkeye ulaşmış oldu. Ulpatek Filtre’nin ürettiği hava filtreleri Amerika’dan Rusya’ya, Kenya’dan İzlanda’ya kadar 50 ülkede tercih ediliyor!

  Sanayileşmenin ve nüfusun şehirlerde hızla artmasıyla havadan gelebilecek kimyasal ve biyolojik partiküllere karşı filtrasyonun önemi günden güne artmaktadır. Doğru uygulanan filtrasyon sistemleri ile yaşam alanlarımıza, hastanelere, ameliyathanelere, ilaç ve gıda üretim merkezlerine atmosferde bulunan ve çıplak gözle görülemeyen bakterilerden, virüslerden, küf ve mantarlardan arındırılmış temiz hava sağlanabiliyor.

  Ulpatek Filtre kurulduğu günden bu yana ilaç, sağlık ve gıda sektöründe yer alan firmalara temiz hava ve filtrasyon konularındaki bilgi ve deneyimlerini aktararak mühendislik çözümleri sunmaktadır. Alanında özveri ile çalışan tecrübeli mühendisleri ile en basit iklimlendirme sistemlerinden temizodalara kadar ihtiyaç duyulan kaba, orta, hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtrelerin üretimini EN779 ve EN1822 uluslararası standartlara uygun olarak en gelişmiş makineler ile Türkiye’deki tesisinde üretiyor.

  Advanced filtration for a better future sloganıyla yola çıkan Ulpatek firmasının yetkilileri her zaman daha iyi bir gelecek için kaliteli filtrasyonun vazgeçilmez olduğunu vurguluyor. Konu hakkında bilgi veren Satış Koordinatörü Ganim Dokuyucu; “Birçok ülkede ilaç ve gıda üretim fabrikalarına, hastanelere, nükleer tesislere, enerji santrallerine yüksek verimlilikli HEPA filtrelerimizi gönderdik ve ihracat rakamlarımızı her yıl beklentilerimizin üzerinde arttırdık. Dünyada temiz havaya olan ihtiyaç günden güne artmaya devam ediyor, biz de bu global problemin çözümünde sorumluluğumuzun bilincinde olarak yüksek kaliteli ürünlerimiz ile dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

  Ganim Dokuyucu İhracat ödül töreninde

  Firma ayrıca, “Ulpatek, doğru filtrasyonu anlatıyor” kampanyası ile Türkiye pazarındaki kullanıcılara filtrasyon uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgilendirme amaçlı eğitim programları düzenliyor.

  Haberin devamı..

 • ULPATEK Cleanroom Fuarına katılacak / 23 Mar 2015, Pazartesi

  Temizoda Teknolojisi, Bakımı ve Donanımları Fuarı 16-18 Nisan 2015 tarihinde ICEC – Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenecek.

  ULPATEK cleanroom konusundaki tecrübesiyle sektörün vazgeçilmez aktörlerinden biri olarak fuarda yerini alacak ve yeni geliştirdiği filtrasyon teknolojileri hakkında sektörü bilgilendirecek.
   

  Fuar endüstriyel, tıbbi ve ar-ge hizmet tesislerinin çok özel mekanlarını oluşturan tam hijyenik ve steril ortamlar için var olan teknolojik gelişmeleri izlemeye imkan sağlıyor.

   

  Cleanroom Exhibition İstanbul
 • Ulpatek, ISH Frankfurt’ta yerini aldı! / 23 Mar 2015, Pazartesi

  Kurulduğu günden bu yana ISH Frankfurt Fuarı’na katılan Ulpatek, bu yıl da geleneğini bozmadı.

  Ulpatek geleneğini bozmadı, ISH Frankfurt'ta yerini aldı.

  Gösterişli standıyla yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin uğrak noktası olan Ulpatek, uzman mühendisleriyle filtrasyon konusunda müşterilerinin çözüm ortayı olmaya devam ediyor.

  “Advanced filtration for a better future” sloganıyla yola çıkan Ulpatek, her zaman ki gibi daha iyi bir gelecek için kaliteli filtrasyonun olmazsa olmaz olduğunu vurguluyor. Tüm ziyaretçilerine mühendislik çözümlerinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

  Ulpatek, arge çalışmaları sonucu geliştirdiği yeni modeli jel dolgu contalı, değiştirilebilir filtreli, davlumbazlı terminal modeliyle, yeniliklerin öncüsü olmaya devam ettiğini bir kez daha gösterdi.

  Ulpatek geleneğini bozmadı, ISH Frankfurt'ta yerini aldı.

  Haberin devamı...

 • ULPATEK Filtre Web Sitesini Yeniledi / 24 Kas 2014, Pazartesi

  Kurulduğu günden günümüze kadar yaptığı ar-ge çalışmaları, ürettiği filtre ve üniteleri ile müşterilerine en uygun çözümler sunan Ulpatek, yerli ve yabancı müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek için web sitesini yeniledi.

  Ulpatek mühendislik gerektiren ürünlerle, yaptığı uygulamalarla ve müşterilerine sunduğu çözüm ortaklıkları ile sektöründe öncü bir firma olduğunu her fırsatta göstermektedir. Son olarak da aranılan bilgiye kolay ve hızlı biçimde ulaşılabilen, müşterileri için daha işlevsel,  güncellenmiş web sitesi ile fark yaratmıştır.

  Sitede üretimi yapılan tüm havalandırma filtreleri, hijyenik sistemler ve kimyasal filtre çeşitleri ile ilgili detaylı bilgiler olduğu gibi, filtre teknolojisi hakkında bilinmesi gereken faydalı bilgiler de yer almaktadır.

 • Röportaj / 27 Eki 2014, Pazartesi

  Ulpatek Filtre Satış Müdürü Ganim Dokuyucu Daily Show gazetesinin sorularını yanıtladı...

   

  1. Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

  Ulpatek’ten once Tetisan Endustriyel firmasına kısaca değinmek gerekiyor. 1978 yılında kurulan Tetisan 37 yıllık bir firma. Kuruluş yıllarında ağırlıklı olarak mekanik tesisat taahhütleri yapan bir firmaydı. Daha sonra 1990’lı yıllarda Turkiye’de tekstil sektöründeki gelişmelerle birlikte tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalara ağırlıklı olarak inşai tip klima ve havalandırma ürünlerini vermeye ve montajlarını yapmaya başladı. Akın Tekstil, Edip İplik, Bahariye Mensucat, Ozcanlar Tekstil, Boyteks gibi sektörün lokomotif firmaların tesislerini yaptık. Bu yıllarda Tetisan, hijyenik klima sistemlerini Prof. Dr. F. Taner Özkaynak liderliğinde başta ilaç fabrikaları olmak üzere sanayide uygulamaya başladı. Hijyenik klima sistemlerinde kullanılan klima santrallerinin imalatına da bu dönemde başladık. Tetisan, Roche, Novartis, Sandoz, Pfizer, Abdi İbrahim, Mustafa Nevzat, Deva, Sanovel İlac gibi birçok ilaç fabrikalarında bu sistemleri başarıyla uygulamıştır ve uygulamaya devam etmektedir. Ayrıca Lüleburgaz’daki Danone, İzmir Kemalpaşa’daki Pınar Et tesislerine hijyenik klima sistemlerini başarıyla kurmuştur. 2000’li yılların başında DIN 1946/4 standartlarına uygun klima santrali, laminer akış üniteleri, HEPA filtre kutuları, emiş menfezleri gibi hastane klima ekipmanları imalatına hız verdik. Turkiye’deki ilk kompak ameliyathane hijyenik klima santralini (HYG-30) TUBİTAK ve TTGV‘den destek alarak ürettik. Tetisan, geçmişte yaptığı ürünlerde ve taahhütlerde temsilcisi olduğu LUWA firmasının (İsviçre) filtrelerini kullanmıştır. Bu marka 2-3 sene aralıklarla önce McLeod Russel ve daha sonra SPX grubuna satılmıştır. Avrupa’daki bu şirket evlilikleri Türkiye’de temsil kargaşası yaratmıştır. Böylece merkezi bir üreticinin birden çok marka ile üretim yapması iç pazarda karışıklığa sebebiyet vermeye başladı. Ayrıca kalite ve teslim suresinde problemler oluştu. Bu arada 2005 yılında Tetisan, klima santrali üretimin hakkını (know-how) Airfel A.Ş’ye devretti. Bu gelişmelere paralel ULPATEK Filtre, Prof. Dr. F. Taner Özkaynak liderliğinde, U.Tamer Özkaynak, Recep Ekinci ve Ganim Dokuyucu tarafından 2007 yılında kuruldu. Firmamız en basit havalandırma sistemlerinden temiz odalara kadar bütün iklimlendirme sistemlerinin filtre ihtiyaçlarına karşılık verebilecek EN 779 ve EN 1822 standartlarına uygun, en yüksek kalitede Kaba, Hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtrelerden oluşan geniş urun yelpazesi oluşturmuştur. Ürünlerimizi ilk olarak yine bir SODEX fuarında Mayıs 2008’de sergileyerek pazara çıkmış olduk. ULPATEK, sanayileşmenin ve nüfusun artması sonucunda  kimyasal ve biyolojik partiküllere karşı yüksek kaliteli filtrasyon çözümleri sunmak ve bunun için ürünler geliştirmek ve bu global problemin çözümünde rol oynamak için kurulmuştur.

  ULPATEK olarak bizim hedefimiz geçmişten gelen güvenilir bir marka imajını korumak, ülkemizde üretim yapan ama filtre konusunda yabancı markaları tercih eden kullanıcılara kendi ürünlerimizi vermek ve yurtdışı pazarda söz sahibi olabilmektir.

   

  1. Pazar payınız hakkında da bilgi vermeniz mümkün mü?

  Yüksek kaliteli filtrasyonda Türkiye’de akla gelen ilk firmayız. Başta ilaç üreticileri olmak üzere gıda sektörü ve hastane gibi yerlerde yani hijyenik ortamlar gerektiren yerlerde özellikle tercih ediliyoruz.

  Yukarıda belirttiğimiz gibi amacımız ülkemizde ithal filtreleri tercih edenler dahil bütün seçkin firmalara yerli ürünleri vermek ve yurtdışı pazarlarda söz sahibi olabilmektir. 2008 Mayıs ayından itibaren başlayan ticari hayatımız yükselen bir ivme ile devam etmektedir. Ürünlerimizi yurtiçi filtre pazarına olduğu kadar yurt dışında da Suriye’den Ürdün’e, Türk Cumhuriyetlerinden Çek Cumhuriyetine, Rusya, Slovenya, Fransa,  İspanya, Yunanistan, İtalya ve Almanya’ya kadar geniş bir yelpaze için üretiyoruz. İç piyasada ağırlıklı olarak filtre kalitesinin önemini çok iyi bilen ilaç fabrikaları ve hastaneler ürünlerimizi tercih ediyor. Birçok Mühendislik firmaları da bizim ürünlerimizi tercih ediyor. Bu firmalar genellikle filtrelerin önemini bilen, secim kriterlerine dikkat eden, filtreleri optimal değerlerine göre seçen, bu seçimde enerji tasarrufuna önem veren firmalar. Bu tarz firmalar ısrarla önce fiyat demiyor, önce ürün kalitesine bakıyor. Bu anlamda bizim Tetisan’ dan  gelen, “önce kalite ve fonksiyonellik, sonra fiyat” diyen bir müşteri kitlemiz var. Bu da bizi Tetisan’da oluşturduğumuz çizgiyi korumayı ve daha üstlere taşımaya zorluyor. Aslında bizim de istediğimiz bu. Filtre konusunda üretici firmanın, uygulamayı yapacak firmaları veya kullanıcı firmaları çok iyi yönlendirilmesi gerekiyor. HEPA filtrenin conta yapısı, montaj yapılacağı oturma yüzeyi, filtrasyon alanı, hava debisi, basınç kayıpları daha sipariş esnasında mutabık kalınması gereken hususlar. Sadece “üret sat” değil, amaca uygun sat ilkesiyle hareket ediyoruz. Kısaca ULPATEK olarak biz müşterilerimize mühendislik desteği vererek satış yapıyoruz.

   

  1. Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Ulpatek, bu işi standartlarına uygun şekilde yapan bir firmadır. EN 1822 standardının ön görmüş olduğu üç test metodunu ülkemizde, kuruluşundan bu yana bünyesinde bulunduran tek firmadır. Filtre üretimi için gerekli olan yatırım maliyetinin önemli bir kısmını bu test cihazları oluşturmaktadır. Pilelenmiş filtrenin hammaddesi cam elyaf esaslı bir kağıt. Kağıt üreticileri daha düşük basınçta ve daha yüksek verimlilikte kağıt üretmeye çalışıyorlar. Bu konuda da nonwowen teknolojiler geliştiriyorlar. Bu teknolojiler daha uzun ömür ve daha fazla partikül tutma üzerine yoğunlaşıyor. Filtre kağıtları maalesef Türkiye’de üretilmiyor. Dünyada da birkaç tane üretici var, dolayısıyla bu teknolojileri bu firmalar geliştirilebiliyor.

  Bünyemizdeki AR-GE departmanında yer alan başarılı AR-GE mühendisleri, ürün destek, ürün geliştirme ve mühendislik uygulamalarında çalışmaktadır. Bu arkadaşlar eğitim programları ve kapsamlı kaynakları aracılığıyla filtrasyon ve iç hava kalitesi (IAQ) konularındaki teknik bilgilerini müşterilerimize aktarmaktadırlar. Sanayileşmenin ve nüfusun artmasıyla havadan gelebilecek kimyasal ve biyolojik partiküllere karşı günden güne filtrasyonun önemi hızla artmakta ve ULPATEK bu global problemin çözümünde rol oynamayı sürdürmektedir.

  ULPATEK ayrıca kimyasal gaz filtreleme sistemlerinde uluslararası sertifikalara sahip olan Bioconservacion firmasıyla yaptığı iş birliğiyle var olan ürün yelpazesini ve müşteri hizmet kapsamını daha da genişleterek kimyasal filtreleme konusunda da hizmet vermeye başladı. Bioconservacion 1997 yılından beri faaliyet gösteren ve endüstriyel ürünler üreten İspanyol menşeli bir firmadır. Şirket bünyesinde farklı uygulama alanlarına göre permanganat, hidroksit gibi kimyasallarla zenginleştirilmiş pelletler, özel tasarlanmış modüller, üniteler ve anti korozyon ekipmanları bulunmaktadır. Ulpatek, yaptığı anlaşma ile kimyasal filtreleme konusunda da uzmanlaşmak üzere önemli bir adım atmıştır.

  Endüstride partikül filtrasyonundan sonra en çok karşılaşılan problemlerin başında korozyon ve koku problemleri gelmektedir. Bu sorunlara neden olan başlıca gazların ortamdan uzaklaştırılması için kimyasal filtre kullanımı son derece önemlidir. Ulpatek, yaptığı anlaşma ile petrokimya ve rafinerilerinde, kağıt ve selüloz fabrikalarında, madencilik sektöründe, atık su arıtma tesislerinde, biyogaz tesislerinde, bilişim sektöründe, ilaç/sağlık sektöründe ve kimya fabrikalarında kimyasal gaz filtrasyonu projeleriyle korozyon, koku, toksik etki gibi problemlerin giderilmesi için çözüm ortağı olacaktır.

   

  1. Sektörünüzün dünyadaki durumu nedir? Sizin bu platformdaki konumlandırmanız nedir?

  Türk  İklimlendirme Sektörü son yıllarda iyi bir ivme yakaladı. Dünyada iklimlendirme sektörü ihracatı 2012 yılı verilerine göre 487 milyar dolar. Türkiye’nin bu ihracattaki payı ise 5 milyar dolar. Türk iklimlendirme sektörüne 2023 yılı hedefi olarak 25 milyar dolar. Umarız ki bu hedef tutar.

  ULPATEK olarak bu hedefin parçası olduğumuz için gururluyuz. Filtrelerimizi yurt dışına daha fazla satmak için bu yıl Mart ayında, EN779:2012 standardında tanımlanmış M5,M6, F7, F8, F9 filtre sınıflarını kapsayan, dünyada çok az sayıda filtre üreticisinin sahip olduğu EUROVENT sertifikasını aldık. Bilindiği üzere Eurovent, bağımsız laboratuvarlarda Avrupa ve diğer uluslararası standartlara göre, iklimlendirme endüstrisinde üretim yapan firmaların ürünlerinin kapasite ve performans değerlerinin testlerini yapan, sonuçların doğruluğunu onaylayan ve sertifikalandıran, merkezi Paris’te yer alan bir kuruluştur. Bu sertifikayla müşterilerimizin Ulpatek’e duyduğu güven bir kez daha perçinlenmiştir. Ürünlerimizin yurtiçi pazarda öncelikli tercih ediliyor olmasının dışında şu ana kadar 45 farklı ülkeye de ihracat ediliyor olmasının en önemli nedeni de budur. Ulpatek’in yaptığı tüm bu çalışmalar bir adım sonrasını düşünerek doğru hareket ettiğinin en somut göstergesidir.

   

  1. Sektördeki diğer firmalardan beklentileriniz nedir?

  Sektördeki diğer firmalardan beklentimiz EN 779 ve EN 1822 standartlarının ön gördüğü şartlarda filtrelerini üretmeleri ve kullanım amacına uygun ürünleri müşterilerine sunmalarıdır.

   

  1. Kalifiye eleman sıkıntısı çekiyor musunuz?

  Kalifiye eleman sıkıntısı hemen hemen her sektörde olduğu gibi bizde de var. Bu açığı da meslek liselerinden aldığımız öğrencilere verdiğimiz eğitim desteğiyle kapatmaya çalışıyoruz. Çünkü çok hassas bir iş yapıyoruz. Çalışanlarımıza yapılan işin önemini her fırsatta anlatıyoruz ve gerekli eğitimlerle destekliyoruz.

   

  1. ISK- SODEX  2014 fuarına katılım amacınız nedir? Fuarda tanıtacağınız ürünleriniz nelerdir? Özellikle ilk defa sergilediğiniz ürünleriniz var mı?

  Fuara katılım amacımız satış yaptığımız firmalarla bir araya gelmek, ürün grubumuza yeni dahil olan filtrelerimizi göstermek, yeni müşteri olabilecek potansiyel firmaları bulmak, onlarla işbirliği gerçekleştirmenin adımlarına atmak ve firmamızdaki yeni gelişmeleri (EUROVENT belgesi alınması vb.) duyurmaktır.

  Fuarda sergileyeceğimiz ürünler ise sırasıyla ; RULO Filtreler (G2,G3,G4,M5), Kaset Filtreler (G2,G3,G4,M5), Torba Filtreler (G4,M5,M6,F7,F8,F9), Kompakt Filtreler (M6,F7,F8,F9, E10,E11,E12,H13), Panel Filtreler (M6,F7,F8,F9, E10,E11,E12,H13), HEPA Filtreler (H13,H14), ULPA Filtreler (U15,U16,U17), Fan Filtre Üniteleri (FFU), Gaz Türbin Filtreleri, Toz Toplama Sistemi Filtreleri, Silindirik ve Kartuş Filtreler. Aktif Karbon Filtreler (AFV), Fan Coil Filtreleri, Yağ Tutucu Filtreler, Güvenli Filtre Değiştirme Kabinleri (Safe Change Housing), Laminer Akış Üniteleri, Hijyenik Klima Ekipmanları, Kimyasal Filtreleme Ürünleri.

  Özellikle gaz türbin ve toz toplama sistemlerinde kullanılan silindirik filtreler ile yüksek sıcaklık filtreleri olan alüminyum separetörlü filtrelerimiz ilk defa bu fuarda sergiliyoruz. Fuarda ayrıca kendi üretimimiz olan Güvenli Filtre Değiştirme Kabinleri (Safe Change Housing) ve negatif basınçta çalışan Tartım & Numune Alma LF Kabinini ile kimyasal filtreleme konusunda işbirliği yaptığımız BIOCONSERVACION ürünlerini sergiliyoruz.

   

  http://www.hvacdunyasi.com/ulpatek-filtre-sodex-roportaji/

 • ISK-SODEX İSTANBUL 2014’TE YERLİ VE YABANCI BİRÇOK MİSAFİRİNİ AĞIRLADI / 27 Eki 2014, Pazartesi

  Kurulduğun günden bu yana tüm ISK-Sodex İstanbul fuarlarına katılan ULPATEK, bu yıl da geleneğini bozmayarak her zamanki yerinde yerli ve yabancı birçok misafirini ağırladı.

  Her geçen gün gerek kadrosu gerekse üretim teknolojisi ile gücüne güç kattığını gösteren firma, çift katlı muhteşem standında misafirlerinin tüm ticari ve teknik sorularını, güçlü ve kalabalık kadrosu ile cevaplamış, misafirperverliği ile bir nebze de olsa konuklarının fuar yorgunluklarını atmaları için soluklanabilecekleri adres olmuştur. Açılışta düzenlediği “Tango Gösterisi” ile de tüm konukların ve fuar katılımcılarının ilgisini üzerinde toplamıştır.

  Fuar süresince müşterilerine, hijyenik ve endüstriyel tesisler için üretimini yaptığı filtre ve filtre aksesuarlarını fark yaratan avantajları ile birlikte göstermiştir. Özellikle, Temiz oda konusunda sahip olduğu bilgi birikimini nasıl üretime taşıdığını, imal ettiği Pozitif ve Negatif Basınçlı Laminer Akış Üniteleri, Güvenilir Filtre Değişim Kabinleri ile sergilemiştir.

  EN779:2012 standardında tanımlanmış M5,M6, F7, F8, F9 filtre sınıflarını kapsayan, dünyada çok az sayıda filtre üreticisinin sahip olduğu EUROVENT sertifikasını neden aldığını ve bu sertifikanın önemini, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak için nasıl titizlikle hammadde seçimi yaptığını, kurulduğu günden günümüze kadar gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarını, geliştirdiği ürünleri müşterileri ile birlikte değerlendirmiştir.

  Bu fuar, Ulpatek’in yaptığı tüm çalışmaların bir adım sonrasını düşünerek doğru hareket ettiğinin kendisi ve müşterileri için en somut göstergesi olmuştur. ISK-Sodex İstanbul fuarı   “Daha iyi bir gelecek için yüksek kaliteli filtrasyon!” ifadesinin karşılığının ULPATEK olduğunu göstermiştir.