Blog

Filtrasyonun İnsan Hayatındaki Önemi ve Hastanelerde Kullanılan Hepa Filtreler


  • Filtrasyon, sağlıklı bir geleceğin en önemli unsurudur. Çalışılan, yaşanılan ortamların havasının, insan sağlığını bozacak etkileri için önlemler alınması çok önemli bir konudur. Hava kalitesinin düşük olmasından kaynaklı oluşabilecek sağlık sorunlarının küçümsenmemesi, yapılacaklar ile alakalı işin uzmanlarından yardım alınması geleceğimiz için yapabilecek en değerli yatırım olacaktır.

    Ortam havasının insan sağlığına uygunsuzluğu sonucunda oluşabilecek sağlık sorunları, sadece başarılı doktorlar tarafından yapılan müdahalelerle tedavi edilemez. Tedavi uygulamalarında ortamların fiziki şartları da teknik ekip kadar önemlidir. İşte bu noktada ortam havasının insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek kalite olması kaçınılmazdır. Belli kalitede havayı elde etmenin yolu doğru ve yüksek kaliteli filtrasyondan geçmektedir. Hastaneler, tıp merkezleri, tüp bebek merkezleri kısacası insan sağlığıyla alakalı her ortam da yapılan doğru havalandırma projeleri, insanlığa daha sağlıklı, kaliteli bir gelecek sunmaktadır.

    DOP verimi %99,97’den büyük, temiz iken nominal debisinde maksimum 250 Pa basınç kaybında çalışan ve kullanıp atılabilir cinsten filtrelere uluslararası verilen isim HEPA(High Efficiency Particulate Air Filter) filtredir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından da hazırlanmış hastane yönetmeliklerinde yer alan HEPA filtre kullanımı hastaneler için çok büyük önem taşımaktadır. Belirli temizlik sınıflarına ulaşma da rolü büyük olan HEPA filtreler hastane ortam havasının yüksek kalitede olmasını ve dolayısıyla hastaların muhtemel sağlık sorunlarından korunmalarını sağlamaktadır.


Hava Filtreleri

Hepa Filtre, Karbon Filtre, Temiz oda,

Torba Filtre, Kaset Filtre, Panel Filtre, Kompakt Filtre